Vpis planinstva in alpinizma v register nesnovne kulturne dediščine Slovenije je priznanje več kot stoletni tradiciji, ki poleg gibanja v gorah vključuje prostovoljstvo, znanje, tovarištvo, skrb za naravo in močan medgeneracijski prenos izkušenj. Obe dejavnosti sta pomembno zaznamovali slovensko kulturno in narodno identiteto, od prvih planinskih društev in Aljaževega stolpa do svetovno uspešnega ... dnevnik več »
Več iz medija
Rešitev za plastične odpadke: Našli glive, ki lahko razgrajujejo...
Proizvodnja polistirena, vrste plastike, iz katere je izdelan tudi stiropor, vsako leto hitro narašča. Po ocenah naj bi svetovna proizvodnja do leta 2034... dnevnik več »
Kvarteti velikanov in oratorijski spektakel
V srednjeveški Radovljici se v soboto začenja 44. Festival Radovljica 2026, na katerem se bo do 25. avgusta odvilo deset koncertov. Povabljenih je 48... dnevnik več »
E-skiroji niso igrača: v enem dnevu dve nesreči, eden od otrok huje...
V prometni nesreči v Vidmu se je hudo poškodoval otrok na električnem skiroju, ki so ga odpeljali v bolnišnico. Že zjutraj pa se je podobna prometna nesreča... dnevnik več »
Vinicius Junior se je odločil
Brazilski napadalec Vinicius Junior bo tudi naslednjih šest sezon član Reala Madrid. Njegov letni zaslužek naj bi bil okoli 25 milijonov evrov bruto, kar je še... dnevnik več »
Sodišče udarilo po Meti: podjetju očita zasvajanje otrok in izreka rekordno...
Sodišče v Novi Mehiki je ugotovilo, da je Meta prispevala k poslabšanju duševnega zdravja otrok. Podjetju je poleg visoke denarne kazni naložilo tudi vrsto... dnevnik več »
Hezbolah v središču pogajanj: Izrael in Libanon iščeta pot do novega...
Pogovori med Izraelom in Libanonom ob posredovanju Washingtona, ki so se v četrtek zaključili v Rimu, so bili osredotočeni na t.i. pilotne cone na jugu... dnevnik več »
Juha iz pasjega mesa: sporna severnokorejska tradicija, skrita za mitom o...
V Severni Koreji je juha iz pasjega mesa, znana kot dangogi oziroma bosintang, že dolgo povezana s tradicijo in prepričanjem, da pomaga telesu lažje prenašati... dnevnik več »
Mislite, da poznate pivo? 5000 let zgodovine, 10.000 vrst in 39 milijard litrov...
Prvi avgustovski petek združuje ljubitelje piva, pivovarje in dobro družbo po vsem svetu, dnevnik več »

