sobota, 18. julij 2026

Načrti, da bi orbito preplavili z velikimi in svetlimi sateliti, predstavljajo ...

V Zemljino orbito nameravajo v prihodnjih letih podjetja izstreliti kar 1,7 milijona satelitov, med njimi tudi zelo svetle, ki bi lahko imeli "uničujoče posledice za astronomijo", saj bi močno otežili ali onemogočili opazovanja z zemeljskimi teleskopi. rtvslo več »

Več iz medija

Ines Cergol: A fresco

 

Pesniška zbirka uveljavljene pesnice Ines Cergol je izšla ob njenem odhodu v pokoj. Verjetno tudi kot nekakšna duhovna odpravnina šole, kjer je kot profesorica... rtvslo več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo