petek, 24. april 2026

Momoko Seto: »Ko snemam filme, se počutim kot astronavtka, ki odkriva nove (...

Z Momoko Seto, na Japonskem rojeno in v Franciji živečo ter delujočo umetnico in njenimi Planeti, ki krožijo po filmski orbiti, smo se pri nas prvič srečali avgusta lani. Na 11. ediciji festivala FeKK so v rubriki »Instant kult« prikazali izbor njenih kratkih filmov, med katerimi je bila tudi trilogija Planet A (2008), Planet Z … Continued ekran.si več »

Več iz medija

Veliko drame za nič

On stopi v kavarno, naroči americano in s postreženo skodelico stopi do bližnje mize. Ona sedi ob oknu, zatopljena v knjigo. Opazi jo in z varne razdalje, izza... ekran.si več »

Otroška delavnica Sledi pomladi

V soboto, 18. aprila, se bomo v Muzeju slovenskih filmskih igralcev v Divači potopili v vrtinec spomladansko obarvanih animacij, ki nas bodo navdihnile z igro... ekran.si več »

Kino-katedra za pedagoge: Vzpon

 

Bliža se šesto srečanje v trinajsti sezoni andragoškega programa Kino-katedra za pedagoge na temo »Filmski odzivi na izjemna stanja in travmatične situacije« v... ekran.si več »

Melanholija ali gotovost konca

 

»Konec« zveni kot nekaj samoumevnega in absolutnega, vendar pa je v resnici – in v konkretnem – zelo izmuzljiva reč. Morda je absolutnost konca ravno v tem, da... ekran.si več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo