sreda, 22. julij 2026

Izšel je Linux 7.0!

Nove različice Linuxovega jedra že dolgo ne naznanjajo več kakšnih prelomnih novosti, temveč gre za ponoven začetek štetja, saj je bilo 6.19 dovolj. Vendarle velja omeniti izid Linuxa 7.0, ki ga je danes ponoči v svet poslal Linus Torvalds. Novosti kljub odsotnosti prelomnic ne manjka. Glavna sprememba je konec eksperimentalnega statusa Rusta. To še ne pomeni, da je večina jedra napisana v tem je... slotech več »

Več iz medija

Biologi letos dvakrat bronasti

Iz Vilne v Litvi se je vrnila slovenska ekipa, ki je nastopila na 37. mednarodni biološki olimpijadi. Na tekmovanju, ki je potekalo do 12. do 19. julija, sta... slotech več »

Kdo je Kimi K3 in kaj zmore?

 

Kitajsko podjetje Moonshot je ta teden predstavilo svoj model generativne umetne inteligence Kimi K3, ki ima 2800 milijard parametrov in je po besedah avtorjev... slotech več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo