Vprašanje je le ali bo šlo za razporejen poskus invazije (kopenski napad iz Zahoda, zračni napad na otok Kharg in zračno-pomorski napad na otok Qeshm in iransko obalo vzdolž Hormuške ožine) ali pa se bo poskus invazije osredotočil le na Hormuško ožino (ob hkratnem letalskem obstreljevanju). Zanimivo bo videti, kako je Iran pripravljen na te damijan.org več »
Več iz medija
Ameriška kopenska invazija na Iran: Recept za katastrofo
damijan.org več »
Trumpova kampanja tržnih manipulacij na osnovi notranjih...
damijan.org več »
V petek, ko se zaprejo ameriške borze, je dan D za poskus ameriške kopenske...
Vprašanje je le ali bo šlo za razporejen poskus invazije (kopenski napad iz Zahoda, zračni napad na otok Kharg in zračno-pomorski napad na otok Qeshm in... damijan.org več »
Vojna brez izhoda: vsi scenariji razen takojšnjega umika vodijo v katastrofo za...
Toda čeprav je edina racionalna varianta, ki pomeni najnižje stroške za Trumpa in ZDA, takojšen umik, pa je verjetnost, da se bo Trumpo zanjo odločil, dokaj... damijan.org več »
Največji naftni šok v zgodovini
Tudi Goldman Sachs in International Energy Agency potrjujeta, kar sem tudi že sam pisal pred dvema tednoma, da bo sedanji naftni šok največji v zgodovini... damijan.org več »
Brez ruske in katarske alternative je EU podvržena ameriškemu plinskemu...
V četrtek je “plačilni dan”. V četrtek naj bi na zahtevo Trumpa inn Ursule von der Leyen Evropski parlament ratificiral sramotni trgovinski... damijan.org več »
Blaznost zadnjega ameriškega cesarja
damijan.org več »
Volilni premik v desno: Gospodarskemu realizmu prijazna...
Moje razumevanje včerajšnjega parlamentarnega volilnega rezultata je naslednje: 43 glasov za razvoj, 40 za prezdeljevanje, 5 za anticepilski šum. Gledano iz... damijan.org več »

