Na parlamentarnih volitvah je z zelo tesno prednostjo pred SDS relativno zmago vnovič doseglo Gibanje Svoboda. Noben politični pol ni osvojil večine glasov, je pa desna sredina v primerjavi z volitvami 2022 izboljšala rezultat. Pri težavnem sestavljanju bodoče koalicije bi vlogo jezička na tehtnici utegnili odigrati Demokrati in Resnica, ki ji je uspel veliki met in preboj čez parlamentarni prag. dnevnik več »
Več iz medija
Jadralni padalec pristal na drevesu
Na vzletišču Lijak v občini Nova Gorica je jadralni padalec pristal na drevesu. Pri tem se ni poškodoval. dnevnik več »
Andreja Klepač v Washingtonu klecnila na zadnji stopnici
Slovenka Andreja Klepač in njena japonska teniška partnerica Makoto Ninomiya sta v velikem finalu turnirja WTA 500 v Washingtonu morali priznati premoč... dnevnik več »
Tablete za pomivalni stroj bi morali pogosteje uporabljati tudi v...
Tablete za pomivalni stroj niso uporabne le za pomivanje posode. Njihove sestavine lahko učinkovito odstranijo vodni kamen, maščobo in ostanke mila, zato so... dnevnik več »
Požar na Bovškem omejen: gasilci, letala in helikopter znova na delo v...
Gasilcem je uspelo omejiti požar na Planji na Bovškem, je sporočila Uprava RS za zaščito in reševanje. Akcijo so za danes zaključili, gašenje bodo nadaljevali... dnevnik več »
Kraljestvo mrtvih: po ukrajinskih gozdovih nastaja katastrofa, ki bo...
Posebej prizadet je Serebrjanski gozd, nekoč eno najdragocenejših gozdnih območij vzhodne Ukrajine, ki so ga imenovali tudi »pljuča Donbasa«. Danes med... dnevnik več »
Evenepoel ostaja kralj San Sebastiana, Omrzel 16.
Belgijski kolesarski zvezdnik Remco Evenepoel je tudi po Touru, na katerem je za Tadejem Pogačarjem zasedel drugo mesto, ohranil močne noge. Na klasični dirki... dnevnik več »
Pozabljeni kralj šovbiznisa, ki je ustvaril recept za filmske...
Med večje filme, ki so izšli pred okroglimi 80 leti, uvrščajo tudi The Jolson Story, biografijo Ala Jolsona, enega največjih glasbenih in filmskih zabavljačev... dnevnik več »
Izbruh ebole v Kongu se širi in je zdaj največji doslej
Izbruh ebole v Srednji Afriki kljub večtedenskim prizadevanjem za njegovo zajezitev ni le zunaj nadzora, temveč se v Demokratični republiki Kongo celo širi, je... dnevnik več »

