torek, 10. marec 2026

Župan odkril spominsko tablo »očetu moravške doline« Janezu Bergantu

Župan Občine Moravče dr. Milan Balažic je na poslopju gostilne Frfrav ob 90-letnici smrti odkril spominsko tablo Janezu Bergantu. Tu se je 3. aprila 1866 rodil in živel takšno bogato družinsko, poslovno in javno življenje, da so ga imenovali »oče moravške doline«. Njegovo delovanje se je ravnalo po reku »moli in delaj«. Bil je neutruden … domžalec več »

Več iz medija

S pitjem – petjem v svet

 

Tokrat je bila sobota, dan pred dnevom žena, ravno pravšnja priložnost, da svojo drago ali mamo popeljemo v Društveni dom v Krašnjo na dve urici smeha in tudi... domžalec več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo