Zmagovalec letošnje jubilejne 20. licitacije vrednejših sortimentov lesa na Koroškem je hlod hrasta gradna, ki je dosegel rekordno ceno za hlod te vrste, 29.863 evrov. Posekan je bil na Hrvaškem, kupec je iz Italije. Ta je kupil tudi hlod javorja rebraša, ki pa je dosegel najvišjo letošnjo ceno po kubičnem metru lesa, in sicer dobrih 14.000 evrov. koroške novice več »
Več iz medija
Rock Ravne za udaren začetek Ravenskih dni
Z bitko skupin bodo na Ravnah poskrbeli za udaren uvod v pestro dogajanje Ravenskih dni. koroške novice več »
Prehod hladne fronte bo poskrbel za deževno nedeljo
Vremenoslovci napovedujejo vremensko pestro nedeljo, kjer ne bo manjkalo padavin. Na Koroškem lahko nastanejo močnejše nevihte. koroške novice več »
Koroška med kulinarično elito Slovenije: Sedem koroških gostinskih hiš v vodniku...
Koroška se je z letošnjimi ocenami v vodniku Falstaff Restaurant Guide Slovenia 2026 znova trdno zasidrala na zemljevidu najboljših kulinaričnih destinacij v... koroške novice več »
Policija svetuje: Na plažo z najnujnejšimi predmeti, pred odhodom poskrbite tudi...
V poletnih dneh se veliko ljudi odloči za preživljanje prostega časa na plaži. Policija opozarja, da naj na plažo prinesejo le najnujnejše predmete, vredni... koroške novice več »
Neurje in nevihte niso prizanašale Koroški: Gasilci na terenu v Mislinji,...
Močne nevihte in neurje, ki so danes zajele severni del Slovenije, so povzročile številne težave tudi na Koroškem. koroške novice več »
Gremo na počitnice: Turistično zavarovanje namenjeno predvsem kritju stroškov...
Na Zvezi potrošnikov Slovenije (ZPS) svetujejo, naj potrošniki pred odhodom na dopust sklenejo ustrezno turistično zavarovanje. Opozarjajo pa, da je namenjeno... koroške novice več »
Vreme: Deževen konec tedna prinaša osvežitev
Danes in jutri bo nestanovitno s krajevnimi padavinami, deloma plohami in nevihtami. Nekoliko se bo osvežilo. koroške novice več »
V Slovenj Gradcu gasilci posredovali zaradi sproženega javljalnika ogljikovega...
Gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Slovenj Gradec so posredovali zaradi sproženega javljalnika ogljikovega monoksida. koroške novice več »

