sreda, 15. april 2026

Julij Zornik: »Z zvokom lahko spremeniš film, njegovo dinamiko, dramaturgijo, n...

Oblikovalca zvoka Julija Zornika vsaj enkrat na dve leti vidimo stopiti na oder Festivala slovenskega filma, od koder je domov odnesel že enajst vesen. Sodeloval je pri več kot 320 filmih in skoraj ni festivala evropskega filma, kjer v odjavni špici ne bi mogli zaslediti njegovega imena. Gre za človeka, ki gleda zelo malo filmov … Continued ekran.si več »

Več iz medija

Otroška delavnica Sledi pomladi

V soboto, 18. aprila, se bomo v Muzeju slovenskih filmskih igralcev v Divači potopili v vrtinec spomladansko obarvanih animacij, ki nas bodo navdihnile z igro... ekran.si več »

Kino-katedra za pedagoge: Vzpon

Bliža se šesto srečanje v trinajsti sezoni andragoškega programa Kino-katedra za pedagoge na temo »Filmski odzivi na izjemna stanja in travmatične situacije« v... ekran.si več »

Melanholija ali gotovost konca

»Konec« zveni kot nekaj samoumevnega in absolutnega, vendar pa je v resnici – in v konkretnem – zelo izmuzljiva reč. Morda je absolutnost konca ravno v tem, da... ekran.si več »

Maja / V-F-X Ljubljana

 

Šesta izdaja festivala prinaša v ospredje britansko eksperimentalno video/filmsko produkcijo. Gostili bomo pomembne avtorje in avtorice, Johna Smitha, Mirando... ekran.si več »

Maja / Palestina 36

 

Presunljivi palestinski film dramatizira povezane boje nekaj palestinskih Arabcev proti britanskemu kolonializmu in sionističnim naselbinam leta 1936.... ekran.si več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo