Literarni in kulturni dogodki bodo na dan kulture v Layerjevi hiši izrazito stanovanjsko in bivanjsko obarvani. Letošnje praznovanje v ospredje postavlja vprašanja doma, prostora in dostojnega bivanja v času vse večje negotovosti. Program skozi poezijo, razstavo, pogovor in fotografijo odpira osebne izkušnje ter jih umešča v širši družbeni kontekst sodobnega bivanja. gorenjski glas več »
Več iz medija
Ne glede na vse – sem doma
»Čeprav sem odšel od doma, sem prišel domov.« Tako pravi o svoji izkušnji delovanja v Argentini izseljenski duhovnik Gašper Mauko, ki je septembra lani sprejel... gorenjski glas več »
Oživele fotografije Petra Nagliča
Pred kratkim je premiero doživel dokumentarni film Fotograf, ki razkriva zgodbo kamniškega fotografa Petra Nagliča. Ta je v prvi polovici dvajsetega stoletja... gorenjski glas več »
Obljubljanske občine še vedno odpravljajo posledice
Občine severno od Ljubljane tri leta po ujmi, v kateri so utrpele ogromno škodo, še vedno odpravljajo posledice. Večinoma so z opravljenim zadovoljni, tako kot... gorenjski glas več »
Novo vozilo za poljanske gasilce
Poljanski gasilci so v nedeljo uradno prevzeli novo gasilsko vozilo z oznako GVC-3. gorenjski glas več »
Tačke vam bodo hvaležne
gorenjski glas več »
Na Gorenjskem našli trupli moškega in ženske
gorenjski glas več »
Športne in druge aktivnosti naj bodo varne
Počitnice so odlična priložnost za gibanje, šport in preživljanje časa na prostem, pri tem pa je treba poudarek nameniti tudi varnosti, opozarjajo na NIJZ in... gorenjski glas več »
Pirc Musar lažje poškodovana v petkovi prometni nesreči
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je bila v petek udeležena v prometni nesreči v predoru Kastelec na primorski avtocesti, v kateri je utrpela lažje... gorenjski glas več »

