ponedeljek, 26. januar 2026

Humanoidni robot Max prvi te vrste v Sloveniji

Na Ptuju so danes javnosti predstavili humanoidnega robota, poimenovanega Max, ki je plod tudi slovenskega znanja. Gre za prvega tovrstnega robota v Evropi, ki je zmožen neprekinjenega delovanja, pojasnjujejo zastopniki. Namenjen je industrijskim opravilom, sposoben pa se je tudi pogovarjati. sta več »

Več iz medija

Ljubljanska borza: Indeks raste

 

Indeks SBI TOP na Ljubljanski borzi v dopoldanskem delu prvega trgovalnega dneva v tednu pridobiva. Ob 11.30 se je zviševal za 0,8 odstotka. Dražijo se tudi... sta več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo