petek, 23. januar 2026

ZDA: obdavčimo spletno pornografijo!

V ameriški zvezni državi Utah so v senatu predlagali zakon, s katerim bi obdavčili ponudnike pornografskih vsebin. Od prodaje, distribucije, naročnin in drugih prihodkov bi obračunavali sedemodstotni davek, če so vsebine ustvarjene, posnete ali prodane v Utah. Dodatno bi se morale vse pornografske strani registrirati in plačati, sicer simboličnih, 500 dolarjev pristojbine letno. Z zbranimi sredstv... slotech več »

Več iz medija

Tudi Starlink je moč motiti

V Iranu, kjer so oblasti izključile dostop do interneta prek mobilnih in fiksnih omrežij, se bogatejši razred prebivalstva na internet povezuje s Starlinkovimi... slotech več »

Sony prodaja razvoj televizorjev

 

Sony, ki ga poznamo tudi po televizorjih, bo njihov razvoj in izdelavo oddvojil v novo podjetje, ki bo v večinski lasti kitajskega TCL-ja. Sony bo imel v novem... slotech več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo