torek, 5. maj 2026

Nekoč na ulici, danes v galeriji

Za demokratizacijo umetnosti – ponovno je naslov razstave, ki bo do sredine maja letos na ogled na Loškem gradu v tamkajšnji galeriji in njeni okolici. Na njej so predstavljene radikalne umetniške prakse v nekdanji skupni državi Jugoslaviji v letih 1960–1990. Predstavljena so dela skoraj petdesetih umetnic, umetnikov in skupin, ki jih ima v svoji zbirki hrvaški umetnik in kustos Darko Šimičić. gorenjski glas več »

Več iz medija

Leto 2026 je tudi Kopačevo

Vlasto Kopač (1913–2006) je bil vsestranski ustvarjalec: arhitekt, grafični oblikovalec, konservator, ilustrator, planinec ... Na pobudo Medobčinskega muzeja... gorenjski glas več »

Inovacijska aktivnost podjetij

Regijske gospodarske zbornice so prejele 235 predlogov za podelitev priznanj najboljšim inovacijam, kar na Gospodarski zbornici Slovenije vidijo kot jasen... gorenjski glas več »

Do slapa Savica brez vstopnine

 

Za ogled naravne znamenitosti slap Savica v Bohinju trenutno ni treba plačati vstopnine, saj še ni določen upravljavec ali pogodbeni skrbnik zavarovanega... gorenjski glas več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo