Med sedmimi 'sestrami z Rese' – uradno se imenujejo Frančiškanke Brezmadežnega spočetja –, ki trenutno živijo v nekdanjem dvorcu Ressahof na Resi oz. na Vidmu, je medijsko najbolj znana s. Emanuela Žerdin, tudi sicer ena najbolj prepoznavnih slovenskih redovnic. Za sabo ima zanimivo življenjsko pot in številne izkušnje, ki jih kot pronicljiva sogovornica in piska z veseljem del... posavski obzornik več »
Več iz medija
Jure Kozmus, maturant Gimnazije Brežice, osvojil bronasto priznanje na Evropski...
Evropska geografska olimpijada (EGEO) je vsakoletno tekmovanje, na katerem sodelujejo najboljši osnovnošolci in dijaki geografi iz Evrope ter okoliških držav.... posavski obzornik več »
V mestnem muzeju razstava o osamosvojitveni vojni v...
V Mestnem muzeju Krško so 7. julija odprli občasno razstavo »Rojstvo države: osamosvojitvena vojna v Posavju in občini Krško«, s katero so... posavski obzornik več »
Kaj prinaša 14. številka Posavskega obzornika v letu 2026?
Izšla je že 14. številka našega časopisa v tem letu, s čimer smo vstopili v drugo polovico letošnjih izhajanj. Ozrli smo se na praznovanje 35. obletnice... posavski obzornik več »
Požar vozila v Slovenski vasi; na Senovem se je poškodoval...
V sredo ob 9.48 je v Slovenski vasi, občina Brežice, na parkirišču gorelo osebno vozilo. Gasilci PGD Obrežje so požar pogasili ter s termovizijsko kamero... posavski obzornik več »
Na krški srednji šoli poklicno maturo uspešno opravilo več kot 91 odstotkov...
Na Srednji šoli Krško so danes dopoldne razglasili rezultate in podelili spričevala dijakom ter kandidatom starejših generacij, ki so v spomladanskem roku... posavski obzornik več »
V sevniškem Preisu predali namenu novi proizvodni hali
Preteklo sredo so v podjetju Preis d.o.o. Sevnica, v katerem izdelujejo najzahtevnejša transformatorska ohišja izjemnih dimenzij, namenu predali dve novi... posavski obzornik več »
Julij-spomini-2026
posavski obzornik več »
Julij-zahvale-2026
posavski obzornik več »

