sobota, 18. april 2026

1930 Beograd – Alojzij Knap II.

Lojza so imele punce rade. Lepile so se nanj kot muhe na med (pri nas sicer rečemo »na drek«, ampak bodimo fini). Vsaka uniforma je vabljiva za nasprotni spol. Smetarska malo manj, pilotska in zdravniška bolj. To vem iz lastnih izkušenj, saj je bil moj stric pilot v Mostarju. Slovenec v državni službi z redno cerknica foto več »

Več iz medija

1943 Rakek – Ivan Turšič Iztok

Na sliki je Ivan Turšič – Iztok s soborcema. Ne vemo ne kraja ne letnice nastanka. Ima pa prekrasne lase, ki so mi najprej padli v oči. Ivan se je rodil 28.... cerknica foto več »

Begunje 1975/76 – Mala šola

 

V šolskem letu 1975/76 slikani otroci male šole in njihova učiteljica Andreja Jelinčič. V naravi slikani otroci, ki so v osnovni šoli Begunje obiskovali malo... cerknica foto več »

1951 Grahovo – Prvo obhajilo

 

Na sliki so prvoobhajanci iz Grahovega z župnikom Janezom Jalnom. Od leve proti desni stojijo dekleta: Mima Grbec – Urbkova iz Štebrka, Marija Žnidaršič –... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo