V galeriji Blagnetove hiše bo ves oktober na ogled razstava umetniških del, nastalih na jubilejnem 20. Mednarodnem simpoziju umetniške keramike V-oglje 2025. S svojimi deli se predstavlja štirinajst umetnikov iz petih držav. Hkrati pa se iz hiše poslavlja edinstvena stalna zbirka več kot dvesto umetniških del, ki so nastala v dvajsetih letih simpozija. gorenjski glas več »
Več iz medija
Risoroman je stripovski snobizem
Tako pravi Iztok Sitar, vrhunski poznavalec zgodovine domačega in svetovnega stripa ter proučevalec aktualnih trendov v stripovski umetnosti. Ja, umetnosti, ki... gorenjski glas več »
Šopki vijolic, nabiranje lisičk ...
gorenjski glas več »
Z različnimi vodnimi aktivnostmi lahko izboljšamo tudi telesno...
Poletje je idealen čas za gibanje v vodnem okolju, ki ponuja prijetno osvežitev in številne možnosti za varno ter učinkovito telesno dejavnost. Čeprav ob vodi... gorenjski glas več »
Na cestah tudi danes kolone pločevine
Na slovenskih cestah se na prvo avgustovsko nedeljo vijejo kolone pločevine. Zastoji med drugim nastajajo na gorenjski avtocesti pred predorom Karavanke, ki ga... gorenjski glas več »
Na požarišču na Planji vseskozi nova podtalna žarišča
Obseg požarišča na zelo strmem in težko dostopnem terenu Planje na Bovškem se ponoči ni bistveno spremenil, se pa vseskozi pojavljajo nova podtalna žarišča,... gorenjski glas več »
Gorenjski župani na dopustu
Ugljan, Pag, Kreta, Korzika – to je nekaj počitniških ciljev, ki so si jih za letošnji dopust izbrali gorenjski župani. Nekaj med njimi jih bo počitniške dni... gorenjski glas več »
Raj na zemlji z Rokom in Majo
Rok Bremec iz Gorij že dve leti ustvarja vsebine za projekt Raj na zemlji na YouTubu, v okviru katerega gledalce popelje v kraje, kamor običajni turisti le... gorenjski glas več »
Tedenski horoskop
gorenjski glas več »

