Geološka učna pot skozi slikovito sotesko potoka Krnica pod Krniškimi skalami ponuja edinstveno doživetje divje narave z več kot 500 metri višinske razlike. Pot je atraktivno urejena z devetimi mostovi, jeklenicami in informativnimi tablami, razdeljena na štiri sklope z možnostjo krajših izhodov. Sestop vodi mimo gotske cerkvice svetega Urbana, zaščitnika vinogradnikov in sadjarjev. Del poti je mo... dnevnik več »
Več iz medija
Alenka vsepovsod
Še včeraj zjutraj smo dobivali uradna obvestila, da se bo predsednik vlade Robert Golob udeležil slovesnosti ob koncu projekta gradnje avtocestnega priključka... dnevnik več »
Pristanek za infarkt: pilotov boj z vetrom, ki ga potniki ne bodo...
Spektakularen posnetek pristajanja v Innsbrucku razkriva nevarnosti letenja in izjemne sposobnosti pilotov. dnevnik več »
Doping kontrola vnesla nemir v Real Madrid
Začenja se tekmovanje v nogometni ligi prvakov, v kateri bo naslov branil PSG. Tekme prvega kroga bodo raztegnjene na tri dni. V torek bo v središču zanimanja... dnevnik več »
Izraelci in sočutje
Gledam proteste v Izraelu. Pritiskajo na vlado, naj doseže izpustitev preostalih Hamasovih talcev. dnevnik več »
Zaradi ubojev in umorov obsojenih deset mladoletnikov, dva sta morala v...
Domnevna mlada morilka iz okolice Ljubljane je morala po zaslišanju pred preiskovalnim sodnikom v pripor. Sodišča so v dobrih desetih letih deset mladoletnikov... dnevnik več »
Maj Kobilica: V Sloveniji se od glasbe da živeti
Maju Kobilici je bila glasba od nekdaj blizu. Pri njej še vedno vztraja predvsem zaradi veselja in užitka, ki ju doživlja ob igranju. Služba v zatohli pisarni... dnevnik več »
V Slovenski kinoteki začetek sezone s Čapovo retrospektivo
V Slovenski kinoteki v Ljubljani se obeta nova, pestra filmska sezona. Nov filmski program začenjajo z retrospektivo filmov češkega režiserja Františka Čapa,... dnevnik več »
Je jugonostalgija upravičena?
Oglašam se, ker se v javnosti pojavlja vse več jugonostalgije, češ da je bilo v Jugoslaviji vse bolje kot v sedanjem sistemu. Tudi jaz sem nekaj desetletij... dnevnik več »