četrtek, 16. julij 2026

Žalna seja za Zoro Tavčar

V Peterlinovi dvorani (v Ulici Donizzetti 3) v Trstu se bodo jutri ob 18. uri na žalni seji spomnili pisateljice in kulturne delavke Zore Tavčar, ki se je poslovila prve dni avgusta. Dogodek prirejajo Slovenska prosveta in društva ter ustanove, s katerimi je sodelovala. Zora Tavčar je večji del svojega življenja preživela med tržaškimi Slovenci. Na Opčinah je živela do upokojitve, tam si je z može... primorski dnevnik več »

Več iz medija

Josh Hiller je novi predsednik

Tržaški košarkarski prvoligaš Pallacanestro Trieste ima novo vodstvo. Včeraj popoldne so se člani uspeli končno zbrati na društvenem občnem zboru in izvoliti... primorski dnevnik več »

Z glasbo širijo sporočilo miru

Medtem ko je na svetu vse močnejši ropot bomb in drugega orožja, bo evropski mladinski sinfonični orkester European Spirit of Youth Orchestra (ESYO) tudi letos... primorski dnevnik več »

V Ljudski vrt so se vrnile podgane

 

Konec maja so tržaški Ljudski vrt pet dni zaprli, da bi tam izvedli deratizacijo. A kaj ko zatiranje škodljivih glodalcev ni prineslo želenih rezultatov, saj... primorski dnevnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo