sobota, 18. april 2026

1959 Begunje – V Kulturni dom

Slika učencev je nastala v Begunjah, novembra 1959. Učenci višjih razredov spremljajo prvošolčke na slovesnost sprejema v pionirsko organizacijo. Prvi z zastavo je France Vidmar iz Begunj, Mačkov Miro z bobenčkom je iz Selščka, prav od tam je tudi Zinka Lukovič – z odprtim plaščkom gleda v fotografa. Levo za Zinko je široko nasmejan Miro cerknica foto več »

Več iz medija

1943 Rakek – Ivan Turšič Iztok

Na sliki je Ivan Turšič – Iztok s soborcema. Ne vemo ne kraja ne letnice nastanka. Ima pa prekrasne lase, ki so mi najprej padli v oči. Ivan se je rodil 28.... cerknica foto več »

Begunje 1975/76 – Mala šola

 

V šolskem letu 1975/76 slikani otroci male šole in njihova učiteljica Andreja Jelinčič. V naravi slikani otroci, ki so v osnovni šoli Begunje obiskovali malo... cerknica foto več »

1951 Grahovo – Prvo obhajilo

 

Na sliki so prvoobhajanci iz Grahovega z župnikom Janezom Jalnom. Od leve proti desni stojijo dekleta: Mima Grbec – Urbkova iz Štebrka, Marija Žnidaršič –... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo