nedelja, 12. julij 2026

Desa Muck praznuje 70 let

Pisateljica, dramatičarka, igralka in publicistka Desa Muck danes praznuje 70. rojstni dan. Napisala je več kot 60 literarnih del za otroke, mladino in odrasle, mnoga so večkrat ponatisnjena. Pred dvema letoma je prejela Levstikovo nagrado za življenjsko delo za izvirno leposlovje. Že vrsto let je med najbolj branimi slovenskimi avtorji. kulturnik več »

Več iz medija

ŠtudenTeater 11.0

ŠtudenTeater 11.0 kliče nove glumce! Če imaš vsaj malo gledališke žilice, če te mika, da bi kdaj stal_a na odru, ali pa če te zanima, kaj se skriva za zaveso,... kulturnik več »

Na Hermanovem odru

 

Dragi otroci in starši! Herman Lisjak je že nestrpen in komaj čaka, da se vse v dvorani umiri, da se prižgejo odrske luči in da se pričnejo prijetne čarovnije... kulturnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo