nedelja, 5. oktober 2025

1942 Gonars – Ilegalna fotografija v italijanskih taboriščih

Do kapitulacije Italije 8. septembra 1943 je med slovenskimi interniranci v italijanskih taboriščih Gonars in Monigo živela tudi ilegalna taboriščna fotografija. Fotografske aparate so nekateri obsojenci z veliko mero iznajdljivosti pretihotapili v taborišče, kjer so nato ilegalno fotografirali in v Gonarsu celo razvijali filme v improvizirani temnici. Zaradi izjemno težkih pogojev, v katerih so n... cerknica foto več »

Več iz medija

Rakek 1982/83 – 8. razred

 

V šolskem letu 1982/83  je petindvajset učencev osnovne šole Rakek uspešno prispelo do 8. razreda. S porodniškega dopusta se je vrnila razredničarka Ljuba... cerknica foto več »

1956 Rakek – Gasilska parada

 

Osmega julija 1956 je društvo slavnostno razvilo svoj prapor in slovesnost združilo s parado po Rakeku. Na sliki je Janez Steržaj, ki ima govor pred Gasilskim... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo