četrtek, 3. julij 2025

Srečno, Kekec, in hvala za spomine!

V Slovenski kinoteki in Slovenskem filmskem centru smo ob 120-letnici slovenskega filma pripravili prav posebno praznovanje, ki smo ga strnili v cikel Srečno, film!. Osrednja dogodka tega projekta sta projekciji digitalno obnovljenih filmov Kekec (1951) in Srečno Kekec (1963) režiserja Jožeta Galeta v čarobnem okolju ob jezeru Jasna v Kranjski Gori. Ob tej priložnosti smo nekaj domačih filmskih fi... ekran.si več »

Več iz medija

Kopirka Matipo

Tokratni predmet meseca je kontaktna kopirka Matipo, s katero so v povojnih letih v laboratorijih filmskega podjetja Triglav film kopirali 35-mm trak. Vse od... ekran.si več »

Vlado Novak – biografija

Vlado Novak, gledališki, filmski in televizijski igralec, se je rodil 9. aprila 1952 v Mariboru. Odraščal je na Teznem. Leta 1974 je diplomiral na prvi stopnji... ekran.si več »

Vabljeni na Poklon Vladu Novaku

 

Letošnji Poklon – prireditev ob obletnici rojstva Ite Rine, ki jo vsako leto pripravimo v čast vidnemu, zaslužnemu in izjemnemu filmskemu igralcu oziroma... ekran.si več »

Septembra / Metamkine

 

Metamkine je trio, ki je bil ustanovljen leta 1987 in ga sestavljata dva cineasta in en glasbenik. Christophe Auger in Xavier Quérel upravljata s super 8-mm in... ekran.si več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo