Leta 1995 je bil storjen genocid nad muslimanskim prebivalstvom v Srebrenici. Paravojaške srbske enote so pobile več kot 8000 muslimanov, od tega je bilo žensk in otrok med 100 in 300. V času od oktobra 2023 pa do danes je izraelska vojska umorila več kot 17.000 otrok (onih 2434, ki so jih umorili med letoma 2000 in 2023, izpuščamo), ampak nekateri dobijo žolčni napad, če za ta zločin uporabite be... dnevnik več »
Več iz medija
Tektonski premiki v Mariboru, ki stavi na turško stroko
Slovenski nogometni prvoligaši začenjajo začenjajo priprave na novo sezono, ki se bo s prvim krogom začela 19. julija. dnevnik več »
NIJZ opozarja: Slovenski mladostniki pri pitju alkohola še vedno nad...
Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) pred začetkom poletnih počitnic, s tem pa tudi zabav opozarja, da je pitje alkoholnih pijač med mladostniki pri nas... dnevnik več »
Potrjeno: stranka Levica v novo politično zgodbo
Asti Vrečko mandat za podpis namere o predvolilnem sodelovanju s stranko Vesna. dnevnik več »
Po zagrebškem hotelu lovili kačo kobranko
Kačo je opazil eden od varnostnikov in takoj poklical na pomoč. dnevnik več »
Prihajajo nevihte, ARso izdal oranžno opozorilo
Po sončni in vroči nedelji, bo v ponedeljek vreme spremenljivo s krajevnimi plohami in nevihtami. Agencija RS za okolje (Arso) je za Primorsko zaradi močnega... dnevnik več »
Anže Ravbar prvi v cilju, zmagovalec 44. maratona Franja...
Italijan Igor Zanetti je zmagovalec 44. izdaje maratona Franja, največjega amaterskega kolesarskega dogodka v Sloveniji. Prvi je sicer ciljno črto prečkal... dnevnik več »
Incident v muzeju: fotografirala, uničila stol s kristali – in...
V lovu za fotografijami obiskovalci muzejev vse manj spoštujejo razstavljene umetnine. dnevnik več »
Neverjetno odkritje: Arheologi našli razbitine trgovske ladje iz...
Francoski arheologi so ob obali Saint-Tropeza v jugovzhodni Franciji odkrili ostanke trgovske ladje iz 16. stoletja, ki leži več kot 2,5 kilometra pod morsko... dnevnik več »