petek, 27. februar 2026

Lahko tuji priseljenci rešijo težave razvitih držav?

Konvencionalni pogled pravi, da ima neto pritok tujih priseljencev pozitiven učinek na razvite drževe. Imajo pozitiven prispevek h gospodarski rasti in k financiranju pokojninske in zdravstvene blagajne. Toda zadnje empirične raziskave kažejo, da ta pričakovanja veljajo zgolj v posebnih pogojih in v primeru zmernih sprememb. Razvite države so se ujele v past prekletstva razvitosti. Po damijan.org več »

Več iz medija

Trumpov umik glede napada na Iran?

 

John Mearsheimer: On 25 February 2026, I appeared on Glenn Diesen’s podcast to talk about whether the US is likely to attack Iran, especially in light of his... damijan.org več »

Ameriško-izraelski umik?

 

Ameriški generali svarijo pred velikimi žrtvami na ameriški strani v primeru napada na Iran Izraelski “obveščevalci” pa svarijo, da imajo ameriške... damijan.org več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo