nedelja, 18. maj 2025

S svetniki na ti: Ljuba moja sveta Evgenija!

Tvoji španski rojaki, ti rečejo kar »Eugenia de los Marmolejos«, kar bi lahko tako preprosto prevedli kot »Evgenija iz marmorja«. In ime kar drži. Ne le zato, ker si pokopana v córdobski cerkvi, ki leži v okraju po imenu De los Mamolejos, temveč predvsem zaradi tvojega bleščečega življenja in trdnosti. Jezus je v svoji znameniti priliki povedal kaj se zgodi s hišo na pesku, za razliko od hiše p... vipavska.eu več »

Več iz medija

15. maj 1921: Marežganski upor

 

Na prvih volitvah v italijansko poslansko zbornico 15. maja 1921 je v Julijski krajini dobila Jugoslovenska narodna stranka (enotno društvo Edinost) 48.785... vipavska.eu več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo