petek, 8. maj 2026

Nika Prevc z 236 metri postavila svetovni rekord

Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc je na prvem treningu pred tekmo svetovnega pokala na letalnici v Vikersundu poletela 236 metrov in s tem popravila svetovni rekord. V tretji seriji je nato prav tako poletela 236 m. Prej je imela rekord v lasti Norvežanka Silje Opseth, ki je lani prav tako v Vikersundu pristala pri 230,5 m. gorenjski glas več »

Več iz medija

»Zajec« najboljšim na svetu

Atlet Žan Rudolf je v svetovni atletiki v zadnjih letih najbolj prepoznaven kot narekovalec tempa, zelo hiter pa ostaja tudi kot tekmovalec. Letos je v dvorani... gorenjski glas več »

Oglarstvo bogati sodobni čas

Zabrekve v Selški dolini so gostile tradicionalno Srečanje oglarjev Slovenije. Predsednik Društva oglarjev Slovenije Jože Prah: »Naš namen je ohranjanje... gorenjski glas več »

Igriva olimpijada

 

V Kranjskih vrtcih so ob šestdesetletnici delovanja obudili Cicibanijado. Otroci so se skupaj s starši pomerili v različnih športnih igrah in se ob tem zelo... gorenjski glas več »

Stara vojaška pot vse do vrha

 

Monte Tersadia (1959 m n. m.) – Čez Karnijske Alpe je v času prve svetovne vojne potekal del t. i. tirolske fronte. Fronta se je začela v Julijskih Alpah... gorenjski glas več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo