Na webinarju smo odgovorili na vprašanja, kot so, kako digitalna omrežja vplivajo na mladostnike in njihovo duševno zdravje, kako prepoznati mejo med uporabo in zasvojenostjo in kaj lahko naredimo starši za zdravo in odgovorno uporabo spleta. za srce več »
Več iz medija
Dr. Luka Peternel – pot zdravila od razvoja do pravilne in varne...
O zdravilih smo se pogovarjali z dr. Luko Peternelom, vodjo Farmacevtskega razvoja v Razvojnem centru Slovenije (RCS) v podjetju Lek. za srce več »
Doseganje želenih vrednosti glukoze v krvi
Pri zagotavljanju doseganja želenih vrednosti glukoze v krvi (ureditvi sladkorne bolezni) imamo na voljo različna zdravila, ki jih uvedemo vzporedno s... za srce več »
Starodavni virusi v naši DNA spodbujajo rast rakavih celic
DNA skrivajo ostanke starodavnih retrovirusov. Eden od teh pospešuje raka črevesja. za srce več »
Slabo spanje pospešuje staranje možganov
Pomanjkanje spanja ima svoj davek: možgani ljudi, ki slabo spijo, so "starejši" od kronološke starosti osebe. za srce več »
Kdaj ne smemo predpisovati zdravil za hujšanje
Zdravila za zdravljenje debelosti ne povzročajo le izgube maščevja, temveč deloma tudi mišic, kar je sicer mogoče omiliti z zadostnim vnosom beljakovin in... za srce več »
Vnetje, »slabi« LDL-holesterol in lipoprotein(a) so vpleteni v tveganje...
Avtorji raziskave menijo, da bi bilo treba napovedovanje srčno-žilnega tveganja na podlagi standardnih dejavnikov tveganja dopolniti z novimi označevalci. za srce več »
Novinarska konferenca ob evropskih dnevih osveščanja o srčnem...
Evropski dnevi ozaveščanja o srčnem popuščanju so letos od 5. do 11. maja pod geslom »Srčno popuščanje naj nas ne ustavi«. za srce več »
Možganska kap? Ukrepajmo hitro, štejejo minute
Vsako leto se v Sloveniji z možgansko kapjo sooča več kot 4.500 ljudi. Zavedati se moramo, da s prepoznavanjem znakov možganske kapi lahko preprečimo resnejše... za srce več »