nedelja, 19. april 2026

1962 Rakek – Voščilo za dan žena in materinski dan

Dan žena je mednarodni praznik žensk. Napili so se ga po navadi pa moški. Je dan praznovanja ekonomske, politične in socialne enakopravnosti žensk. To so jugoslovanske ženske po drugi svetovni vojni dosegle v celoti. Po letu 1991 je bolj v modi praznovanje materinskega dne. Upam, da bodo maškare odgnale zimo. Leta 2008 je niso. Potem cerknica foto več »

Več iz medija

1943 Rakek – Ivan Turšič Iztok

Na sliki je Ivan Turšič – Iztok s soborcema. Ne vemo ne kraja ne letnice nastanka. Ima pa prekrasne lase, ki so mi najprej padli v oči. Ivan se je rodil 28.... cerknica foto več »

Begunje 1975/76 – Mala šola

 

V šolskem letu 1975/76 slikani otroci male šole in njihova učiteljica Andreja Jelinčič. V naravi slikani otroci, ki so v osnovni šoli Begunje obiskovali malo... cerknica foto več »

1951 Grahovo – Prvo obhajilo

 

Na sliki so prvoobhajanci iz Grahovega z župnikom Janezom Jalnom. Od leve proti desni stojijo dekleta: Mima Grbec – Urbkova iz Štebrka, Marija Žnidaršič –... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo