sobota, 3. maj 2025

Vztrajno odkrivanje spregledanega

Maja Weiss je avtorica, ki z odločnim korakom stopa po slovenski filmski krajini – ne le, da se je v zgodovino slovenskega filma vpisala kot prva režiserka celovečernega igranega filma, Varuh meje (2002), izredno bogato je predvsem njeno ustvarjanje na področju dokumentarnega filma, tako v okviru televizijske kot neodvisne produkcije. Njen avtorski pečat odraža že … Continued ekran.si več »

Več iz medija

Kino Ekran ob dnevu zmage

Razglasitev dneva zmage v Evropi oziroma dneva osvoboditve, skupnega praznika zmage nad nacizmom in fašizmom, ki ga Zahod praznuje 8. in Vzhod 9. maja, je v... ekran.si več »

8-mm filmski trak

Tokratni prispevek v rubriki Predmet meseca se bo osredotočil na najpogosteje uporabljen medij domačega filma sedemdesetih let – t. i. »osmičko«. Leta 1932 je... ekran.si več »

Mojster moralne ambivalence

Gene Hackman, ki je v nenavadnih okoliščinah preminil letošnjega februarja, je bil eden najvidnejših predstavnikov generacije igralcev, ki so v 70. letih... ekran.si več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo