ponedeljek, 20. julij 2026

Čedno dekle v novem kapitalizmu

Letošnja dobitnica petih oskarjev, nizkoproračunska socialna drama Anora, je reinterpretacija Čednega dekleta, v kateri vidimo, kako ljubezenski odnos prostituke in sina bogatašev trči v razredno neenakost. Režiser in scenarist Sean Baker gledalcu pokaže, kako v kapitalizmu tisti, ki imajo, ravnajo s tistimi, ki nimajo. dnevnik več »

Več iz medija

Sam bo parkiral

Željko je znal parkirati. To ni bilo zgolj njegovo mnenje, temveč dejstvo, ki ga je v tridesetih letih vožnje neštetokrat dokazal in se z njim tudi rad... dnevnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo