petek, 8. maj 2026

Ko so zagledali srebrne pike …

… ki so padale nad mestom, je bilo že prepozno. Bil je četrtek, jasen zgodnjepomladni dan. Vojna se je bližala koncu in ljudje so po štirih letih težko pričakovali njen konec. A v nekaj sekundah se je vse spremenilo. Jesenice so 1. marca 1945 ob zavezniškem bombardiranju postale mesto groze, ruševin in smrti. gorenjski glas več »

Več iz medija

Plac za vse devetega maja

 

Jutri se v Škofji Loki obeta eden od vrhuncev dogajanja letošnjega leta. Mestni trg bo ves dan in pozno v večer v znamenju glasbe, ustvarjalnosti, kulinarike,... gorenjski glas več »

Dobri skupni rezultati

 

Kranjska izpostava Agencije RS za javnopravne evidence in storitve je predstavila podatke o poslovanju gorenjskih gospodarskih družb, samostojnih podjetnikov... gorenjski glas več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo