ponedeljek, 18. avgust 2025

Mihail Bulgakov na Slovenskem znan predvsem kot avtor enega romana

V Slovenskem mladinskem gledališču je v četrtek zvečer potekal pogovor o ruskem pisatelju in dramatiku Mihailu Bulgakovu, poudarek je bil na njegovi gledališki plati. Po besedah literarne kritičarke Ane Geršak so na Slovenskem njegove drame redko uprizarjali, so se pa med letoma 2006 in 2022 zvrstile štiri dramatizacije romana Mojster in Margareta. kulturnik več »

Več iz medija

Odmev poletja 2025

Festival komorne glasbe v mariborski Kulturni četrti Minoriti Festival komorne glasbe Odmev poletja 2025 bo med 27. avgustom in 4. septembrom v Mariboru... kulturnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo