torek, 26. avgust 2025

Eugen Gomringer: Sto razstavnih eksponatov za njegov stoti rojstni dan

Eugen Gomringer velja za enega od utemeljiteljev konkretne poezije. Ob njegovem stotem rojstnem dnevu so mu v bavarskem kraju Rehau, kjer pesnik že dlje časa živi in dela, pripravili veliko razstavo s stotimi predmeti, ki kaže, da Gomringerja ni moč omejiti zgolj na poezijo. Na ogled je sto razstavnih eksponatov – slike, knjige in predmeti … megafon več »

Več iz medija

Medi(n)teran: Šagre

Vse od Hrvaške pa do Italije so Istrani znani kot zabavni ljudje, ki se ob kozarcu vina in dobri hrani radi družijo dolgo v noč. Ob tem ne smeta manjkati niti... megafon več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo