nedelja, 4. maj 2025

Kdo je na napačni strani zgodovine?

Na ponedeljkovo zasedanje goriškega občinskega sveta, med katerim so zavrnili predlog o odvzemu častnega meščanstva Benitu Mussoliniju, se je odzval Marko Rusjan, državni sekretar na slovenskem ministrstvu za kulturo. »Leta 1924, ko je bil častni naziv podeljen, je za mesto uradno obstajalo eno samo poimenovanje. Enako je veljalo tudi za jezik in identiteto desettisoče Primorcev in Primork, ki so ... primorski.eu več »

Več iz medija

V torek osemurna stavka vlakov

V torek, 6. maja, bo od 9. do 17. ure po Italiji verjetno težko potovati z vlakom. Področni sindikati prevoznikov Filt-Cgil, Fit-Cisl in Uiltrasporti so namreč... primorski.eu več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo