petek, 28. november 2025

Martinovanje v Šmartnem: nič več mošt, od zdaj vino

Čeprav svetnik, ki je pregovorno naredil “iz mošta vin” goduje v ponedeljek, so v Brdih mošt prekrstili v vino že danes, ko je Šmartno postalo središče briškega martinovanja. Zavod za turizem, kulturo, mladino in šport (ZTKM) Brda je na ulicah strnjene vasice priredila tradicionalno degustacijo vin in domačih dobrot, letos pa prvič tudi kulinarično tekmovanje s pobratenima občinama Števerjan in Ma... primorske novice več »

Več iz medija

“Smeh je oblika javnega upora”

24. in 25. septembra bosta v SNG Nova Gorica predpremiera in premiera komedije Usje se je dalu avtorjev Tereze Gregorič, Boruta Petrovića in Jakoba Šfiligoja,... primorske novice več »

Nov projekt išče bodoče igralce

 

Slovenski izobraževalni konzorcij - Slov.I.K. in Društvo Slovensko gledališče bosta v sezoni 2025/2026 ponovno uvedla tečaj javnega nastopanja in gledališki... primorske novice več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo