sobota, 25. april 2026

Pred Gradežem izjemne arheološke najdbe

Podvodni arheologi Univerze v Vidmu so v morju pred Gradežem naleteli na pravi arheološki zaklad. Na sedmih podvodnih najdiščih so odkrili razbitine ladij, nagrobni kamen iz starorimskih časov in potopljene ostanke monumentalnih stavb. Arheologi preučujejo povezave, ki so rimski Oglej povezovale z Gradežem in morjem okoli mesta. Dosedanja odkritja so danes predstavili na videmski univerzi. Kilome... primorski dnevnik več »

Več iz medija

V Rižarni manj ljudi

 

Manj ljudi kot v zadnjih letih, le okrog tisoč, se je danes udeležilo osrednje proslave v Rižarni. Marsikdo se je najbrž odločil, da se bo raje udeležil... primorski dnevnik več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo