22. januarja goduje sv. Vincencij iz Saragose. Bil je diakon in najbolj znan španski mučenec v času cesarja Dioklecijana. Bil je desna roka škofa Valerija. Ker je imel škof govorno napako, on pa je bil izvrsten pridigar, je smel po škofiji razlagati Božjo besedo. Upravljal je tudi z materialnimi sredstvi škofije in skrbel za revne. Oba so ob preganjanju kristjanov leta 304 zajeli in odvlekli v Val... posavski obzornik več »
Več iz medija
Uspešno zaključen četrti korak priprave Občinske celostne prometne strategije...
Občina Brežice nadaljuje s pripravo nove Občinske celostne prometne strategije (OCPS) za obdobje 2025–2032. V okviru četrtega koraka izdelave strategije... posavski obzornik več »
Krški skavti in Krkini gasilci so obiskali Društvo Sonček...
26. aprila 2025 so na Društvu Sonček Posavje dobili obisk krških skavtov. Spoznali so najmlajšo starostno skupino, ki deluje v Krškem in se imenuje Volčiči in... posavski obzornik več »
Maj-spomini-2025
posavski obzornik več »
Maj-zahvale-2025
posavski obzornik več »
Brežiška knjižnica gosti razstavo del Mateje Lee Pečar z naslovom Od rojstva do...
»Tokratno slikarsko razstavo z naslovom Od rojstva do slike v celoti posvečam svoji hčerki Sofiji, temu prekrasnemu bitjecu, ki ravno na dan odprtja... posavski obzornik več »
Glasbena šola Krško navdušila z glasbeno pravljico...
V Veliki dvorani Kulturnega doma Krško je v ponedeljek Glasbena šola Krško v koprodukciji s Kulturnim domom pripravila premierno uprizoritev glasbene pravljice... posavski obzornik več »
Labodje jezero ob soju sveč
V soboto, 10. maja, je sevniška kulturna dvorana gostila prav posebno umetniško doživetje – Labodje jezero ob soju sveč, družinsko glasbeno-baletno... posavski obzornik več »
Mednarodni dan muzejev v enotah KD Krško
V nedeljo, 18. 5., na mednarodni dan muzejev bo od 10. do 18. ure v Mestnem muzeju Krško, Galeriji Krško in Gradu Rajhenburg dan odprtih vrat. posavski obzornik več »