Kako se je sobica grela, ko je bila zimazimabela? V zgodnjekrščanskem kompleksu na Kučarju s centralnim ogrevanjem.V 5. stoletju so na severnem vrhu Kučarja zgradili obsežen zgodnjekrščanski kompleks z dvema cerkvama, krstilnico in večjo stanovanjsko stavbo. Velika stavba, v kateri so prebivali duhovniki, morda celo škof, je največja bivalna zgradba iz tega časa, odkrita v Sloveniji. Merila je 25 ... belokranjski muzej več »
Več iz medija
Velikonočni ponedeljek
belokranjski muzej več »
Srednjeveška mojstrica
USTVARJALNO-IZOBRAŽEVALNA DELAVNICA OB DNEVU ŽENADragi mladi ustvarjalci, vstopite z nami v čarobni svet srednjega veka! V soboto, 8. marca 2025, ob 10.uri,... belokranjski muzej več »
Grajske počitnice
belokranjski muzej več »
Naprej v preteklost - #muzejinustvarjalnost
Tokratna akcija #naprejvpreteklost je obarvana raziskovalno in ustvarjalno. In ni boljšega, s čimer lahko povzamemo duh akcije, kot nagrajeni animirani filmi,... belokranjski muzej več »
Cveto Zlate (1955)
Diplomiral je na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, kjer je tudi magistriral. Ukvarja se s slikarstvom, grafiko, fotografijo in uporabno grafiko.... belokranjski muzej več »
Dušan Muc (1952)
Po diplomi na Akademiji primenjenih umetnosti v Beogradu je delal kot kostumograf, likovni pedagog in ilustrator. Svoje delo je predstavil na več samostojnih... belokranjski muzej več »
Marin Berovič (1951)
Povezal je znanost in umetnost, saj je diplomiral na Fakulteti za naravoslovje in tehnologijo v Ljubljani, magistriral je na Akademiji za likovno umetnost v... belokranjski muzej več »
Vojko Pogačar (1950)
Diplomiral je na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost. Najprej je bil zaposlen kot industrijski oblikovalec, potem se je odločil za svobodni poklic. Kot... belokranjski muzej več »