torek, 17. junij 2025

1970 Cerknica – Vagoni na Brestu

Nenavaden prizor iz Cerknice: železniški vagoni pred skladiščem tovarne Brest. Železniški avtopromet (ŽAP) je bil nekoč podaljšana roka železnice, ki je tovor od železniške postaje dostavila do končnega uporabnika oz. kupca. ŽAP je bil formalno ustanovljen leta 1958, cestne prevoze pa so začeli izvajati leto dni kasneje. Poleg klasičnih dostavnih tovornjakov je imel ŽAP v cerknica foto več »

Več iz medija

Begunje 1954/55 – III. razred

V šolskem letu 1954/55 na stopnicah pred osnovno šolo v Begunjah slikani otroci III. razreda z učiteljico Justino Rode. Anka Petrič se spominja zanimivega... cerknica foto več »

1975 Begunje – Indigo

U Begnah se je našla ena škatla indigo papirja. Če bi mene vprašali, jo imam tudi jaz. Je druge firme, ampak kot je rekel Đorđe Blašević: »Princip je isti sve... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo