ponedeljek, 8. junij 2026

1948 Lož – Lokacija spomenika (2) – načrt za novo hišo

Prišla so povojna leta. Moj stari oče in njegova žena sta se veselila svobode in miru. Začasno sta živela v sosednji »občinski« hiši. Želela sta obnoviti staro požgano hišo. Pa se ni dalo, ker je bila preveč poškodovana, rušila se je in razpadala. Naročila sta načrt nove »nadomestne« hiše. Ta hiša bo stala približno na cerknica foto več »

Več iz medija

Begunje 1977/78 – 2. razred

 

Učenci 2. razreda osnovne šole Begunje in razredničarka Jožica Košir, so se v šolskem letu 1977/78 slikali ob šoli na cesti, ki pelje k cerkvi. V ozadju vidimo... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo