ponedeljek, 2. oktober 2023

Rekorden podvig: do 100 km/h v manj kot sekundi

Skupina študentov iz ETH Züricha in Univerze uporabnih znanosti in umetnosti v Luzernu je s svojim električnim dirkalnikom »mythen« dosegla revolucionaren svetovni rekord v pospeševanju, ki ga bosta zavidala tako Rimac Nevera kot McMurtry Speirling. Njihov mali dirkalnik se je do stotice dobesedno izstrelil v osupljivih 0,956 sekunde, na razdalji le 12,3 metra. Ta dosežek … car and user več »

Več iz medija

Fiat 500X 1.0 GSE T3 Sport

Na Fiata 500 in italijansko opremo Sport me vežejo topli najstniški spomini. Kot se za danes staromoden način družinskega življenja tiče, je bil prvi in... car and user več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Mladina Ekipa Necenzurirano Insajder Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo