ponedeljek, 8. junij 2026

1959 Zaječar – Pri vojakih

Ko je Jože Sterle s Škrilj od marca leta 1959 naprej dolgih 21 mesecev služil vojaški rok, je precejšen del tega preživel ob tromeji Jugoslavije, Bolgarije in Romunije. Njegova “baza” je bila v Zaječarju, njegova dolžnost pa delo osebnega šoferja podpolkovnika Milorada V. iz Valjeva, ki ga je po obširnem teritoriju med Knjaževcem, Zaječarjem in Negotinom prevažal v ameriškem jeepu. cerknica foto več »

Več iz medija

Rakek 1977/78 – 8.b razred

Šolsko leto 1977/78 in 8. b razred s svojo razredničarko Nado Polak v sredini. Slika je nastala na šolskem vrtu. Razredničarka Nada Polak jih je srečno vodila... cerknica foto več »

Begunje 1977/78 – 2. razred

 

Učenci 2. razreda osnovne šole Begunje in razredničarka Jožica Košir, so se v šolskem letu 1977/78 slikali ob šoli na cesti, ki pelje k cerkvi. V ozadju vidimo... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo