ponedeljek, 6. oktober 2025

1936 Rakek – Piknik

Turkovi so na pikniku v naravi. Na belem prtu je potica, kjanterca, rešpetlin in časnik Jutro. Nekaj se je pa gotovo našlo še v cekarju. S seboj so vzeli tudi psa. Zgoraj levo je Rudolf Turk, imenovan tudi Vipav’c, desno od njega je njegova hči Vida, poročena Strohsack, praprababica mojih vnukinj, pod njo je njena cerknica foto več »

Več iz medija

1952 Kamnik – Jana

Rojena leta 1951 na Jesenicah, ko se je ob obisku mame Mimice in očeta Janeza na Bledu odločila za samostojno pot. Oče Janez Zupančič (1929–1999) je mamo... cerknica foto več »

Rakek 1982/83 – 8. razred

 

V šolskem letu 1982/83  je petindvajset učencev osnovne šole Rakek uspešno prispelo do 8. razreda. S porodniškega dopusta se je vrnila razredničarka Ljuba... cerknica foto več »

1956 Rakek – Gasilska parada

 

Osmega julija 1956 je društvo slavnostno razvilo svoj prapor in slovesnost združilo s parado po Rakeku. Na sliki je Janez Steržaj, ki ima govor pred Gasilskim... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo