ponedeljek, 9. februar 2026

Sledi korakov – Nikolaj Beer

Nikolaj Beer se je rodil v Križevcih. Že dolga desetletja živi na Izlakah. Je eden najbolj prepoznavnih slovenskih slikarjev, ki se je svoj čas veliko družil s pokojnim Janezom Knezom, danes pa rad poklepeta z zasavskim slikarjem Milanom Razborškom. Nikolaj Beer je ob letošnjem kulturnem prazniku prejel nagrado Prešernovega sklada. V intervjuju nam je razodel savus več »

Več iz medija

Jorgić v Montereuxu drugi

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je spet zaigral v finalu (že šestič) turnirja top 16 najboljših evropskih igralcev v švicarskem... savus več »

Zasegli moped

Zasavski policisti so precej mirno preživeli pretekli vikend. Obravnavali so štiri prometne nesreče, ukvarjali so se še z dvema tatvinama, izsiljevanjem in... savus več »

Mesec vodnarja

 

Mesec februar odrasli povezujemo s koncem zime, otroci ga povezujejo s počitnicami, astrologi in vedeževalci pa z znamenjem vodnarja. To je znamenje, ki je... savus več »

Prihodnost (in) AI

 

Bo prihodnost umetne inteligence res tako dramatična, kot jo napovedujejo navdušenci oziroma kritiki? Ali smo spet v obdobju, ko so obljube večje od dejanskih... savus več »

Na današnji dan: Vinko Hrovatič

 

Opus Vinka Hrovatiča je tako v literaturi kot slikarstvu izjemno bogat. Njegove pesmi so odlične, v slovenski literarni zgodovini je med neupravičeno prezrtimi... savus več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo