ponedeljek, 3. avgust 2026

Uganda / Stroge kazni za pripadnike LGBTQ skupnosti

Ugandski parlament je v torek potrdil predlog zakona, ki posameznikom prepoveduje identificiranje kot oseba LGBTQ, za kar je zagrožena zaporna kazen do deset let. Dokončno uveljavitev zakona še lahko prepreči predsednik Yoweri Museveni, k čemur so ga danes pozvali tako Združeni narodi kot nevladna organizacija Amnesty International.preberite več » mladina več »

Več iz medija

Janšev uspeh

"Janšev uspeh je kvečjemu to, da pri širši javnosti skozi desetletja utrjuje podobo kulturnikov kot davkoplačevalskih parazitov, ki, namesto da bi kot vsi... mladina več »

Janez, prosim, odreši nas

"SDS je na zunaj podobna Pogačarjevi ekipi. So mnogoštevilni, so homogeni, dihajo vsi za enega in eden za vse. To, kar so demonstrirali v času Tadejevega... mladina več »

Odgovorni še niso kaznovani

 

V ponedeljek, 27. julija, je minilo točno leto od policijske racije na Peršmanovi domačiji na avstrijskem Koroškem, kjer je potekal antifašistični tabor. V 89... mladina več »

Klub poslancev energetike

 

Poslanka Svobode Nataša Avšič Bogovič je pred dnevi na družbenem omrežju poročala o ustanovitvi Kluba posavskih poslancev. »Ne glede na politično pripadnost... mladina več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo