petek, 5. junij 2026

Na današnji dan: Anton Gnus

Anton Gnus je bil šolnik, skoraj 30 let je služboval kot nadučitelj in šolski ravnatelj na Dolu pri Hrastniku. Deloval je tudi kot organizator različnih dejavnosti. Bil je aktiven v učiteljskih združenjih, soustanovitelj Sokola, bralnega in gasilskega društva ter dolske posojilnice. Anton Gnus se je rodil 9. januarja 1863 v Pilštanju. Dokončal je tri razrede savus več »

Več iz medija

Območno tekmovanje v balinanju

V soboto, 16. maja 2026, je v Trbovljah potekalo območno tekmovanje v balinanju – ekipno ZDIS, v moški in ženski konkurenci v izvedbi Društva invalidov... savus več »

Hrastniški as blesti v Parizu

Hrastničan Žiga Šeško nadaljuje sanjsko sezono. Po januarski zmagi na mladinskem OP Avstralije v Melbournu je 17-letni teniški biser že v četrtfinalu... savus več »

Kilometri malih zmag

 

V torek, 2. junija, je Društvo onkoloških bolnikov Slovenije v Trbovljah skupaj z občino Trbovlje obeležilo 40. obletnico delovanja. Društvo že štiri... savus več »

Izlačani do osmih medalj

 

Člani Pon Do Kwan kluba Izlake so se v soboto, 30. maja 2025, odpravili v Ormož na memorial Danila Korotaja, ki šteje za državni pokal in s tekmovanja domov... savus več »

Najslabše cvetje za alergike

 

V podjetju Contrast je ljubezen do cvetja vedno na prvem mestu. Njihova ekipa vsak dan skrbi za skrbno izbrano ponudbo rezanega cvetja, lončnic in... savus več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Večer Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo