nedelja, 25. maj 2025

Vojaška pokopališča iz leta v leto večja »atrakcija«

Eden od torkovih večerov na Gradu Kromberk je bil posvečen vojaškim pokopališčem v Posočju. Gre za zadnja počivališča vojakov, ki so padli v bojih na soških bojiščih: med prvo svetovno vojno in po njej je bilo teh pokopališč veliko več kot danes, saj je vsaka jasa ali dolinica sprejemala večje ali manjše število umrlih na fronti.V obdobju med vojnama so manjša pokopališča ukinjali in posmrtne osta... primorski.eu več »

Več iz medija

Štirideset let Shinkai cluba

Pred 40 leti so se začeli v Zgoniku ukvarjati s karatejem. Uspešna zgodba Shinkai Karate Cluba pa še vedno traja. Mejnik ob 40-letnici si seveda zasluži... primorski.eu več »

Poraza Jadrana in Kontovela

KOŠARKAMEDDEŽELNA B-LIGAPetrarca Padova – Jadran 91:64 (25:10, 48:28, 72:42)Jadran: Batich 16 (2:2, 4:9, 2:2), Demarchi 16 (4:4, 2:7, 2:6), Milisavljevic 0 (-,... primorski.eu več »

Ko je Antonione držal z jusarji

 

Zakaj so bile zadnje volitve v odbore za ločeno upravljanje jusarskega premoženja davnega leta 1996 in zakaj so jih leta 2000 preklicali? To vprašanje si je v... primorski.eu več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo