petek, 20. junij 2025

1938 Planina – Mussolini na obisku

Na sliki sta ban Natlačen in Mussolini, ko je slednji obiskal obmejno Planino pri Rakeku. O tem dogodku smo objavili že več prispevkov, zato se ne bom ponavljala. Slika mi služi za neki drug, prav tako pomemben dogodek, katerega slike nimamo. Takoj po koncu prve svetovne vojne, leta 1919, je nastalo fašistično gibanje v Italiji. cerknica foto več »

Več iz medija

Begunje 1954/55 – III. razred

V šolskem letu 1954/55 na stopnicah pred osnovno šolo v Begunjah slikani otroci III. razreda z učiteljico Justino Rode. Anka Petrič se spominja zanimivega... cerknica foto več »

1975 Begunje – Indigo

 

U Begnah se je našla ena škatla indigo papirja. Če bi mene vprašali, jo imam tudi jaz. Je druge firme, ampak kot je rekel Đorđe Blašević: »Princip je isti sve... cerknica foto več »

POKAŽI VIRE
+
Delo Dnevnik Primorske Siol 24ur RTV Slo N1 Svet24 Žurnal Slovenske novice Reporter Finance Forbes Mladina Ekipa Necenzurirano Preiskovalno Info360 Požareport Nova24 SEZNAM VSEH VIROV
+
Pokaži kategorije
+
Domov Slovenija Svet Gospodarstvo Šport Scena Kronika Zanimivosti Tehnologija Kultura Zdravje Prosti čas Drugo