Naša velikanka
Slika: SloSki portal plus več »
Slika: SloSki portal plus več »
Marca se bo v Celju začela prenova Mariborske ceste, in sicer na odseku med avtocestnim nadvozom ter glavnim križiščem ob vojašnici. Ta izjemno obreme n1 več »
Od začetka mandata aktualne vlade do decembra 2025 se je število zaposlenih v civilnem delu državne uprave povečalo za 770 zaposlenih in ne 1350, kot smo... rtvslo več »
Predsednica republike Nataša Pirc Musar se je koroškemu deželnemu glavarju Petru Kaiserju danes zahvalila za njegovo delo v dobro koroških Slovencev. n1 več »
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je ob obisku na Peršmanovi domačiji pri Železni Kapli, kjer je lani poleti potekala obsežna policijska racija na... 24ur več »
Komisija DZ, ki preiskuje primere domnevno ukradenih otrok, je danes vnovič zaslišala nekdanjega patologa Borisa Židanika, ki je dodatno pojasnil post n1 več »
Novo nevarno živilo, tokrat tudi v Sloveniji. žurnal 24 več »
info 360 več »
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je po spletnih napadih na Instagram profil vlade in premierja ter po skrunitvi volilnega plakata na Vrhniki, n n1 več »
info 360 več »
Bela hiša je v sredo objavila, da bo ameriška prva dama Melania Trump v ponedeljek predsedovala osrednjemu zasedanju Varnostnega sveta Združenih narod n1 več »
Hillary Clinton je na zaslišanju pred nadzornim odborom predstavniškega doma odločno zanikala, da bi imela kakršnekoli informacije o kaznivih dejanjih n1 več »
Ruske oblasti medtem trdijo, da so Ukrajini izročile posmrtne ostanke 1000 vojakov, v zameno pa prejele trupla 35 ruskih vojakov. delo več »
Po navedbah odvetnikov vložnika je bila v Švici vložena kazenska ovadba zoper namestnika iranskega zunanjega ministra Kazema Garibabadija. Očitajo mu n1 več »
Eurostat poroča o rasti blagovne menjave med EU in ZDA v letu 2025. Nova carinska politika Donalda Trumpa medtem ogroža lanske strateške dogovore. svet24 več »
Bivši predsednik ZDA Bill Clinton in njegova soproga Hillary v četrtek in petek pričata v okviru kongresne preiskave Jeffreyja Epsteina. Pravosodno ministrstvo... dnevnik več »
Sovoditeljica stranke Alice Weidel je odločitev označila za veliko zmago ne le za AfD, temveč za demokracijo in pravno državo. delo več »
Udeleženci dogodka Banke Slovenije so razpravljali tudi o možnostih za obvladovanje tveganj stabilnih kovancev, med drugim z regulacijo. forbes več »
Pokojnine bodo višje tako v februarju kot tudi v marcu, saj bodo izvedene uskladitve in poračuni za nazaj. forbes več »
Tukaj smo, da skupaj povemo zgodbe o ljudeh, ki so bistvo turizma, ki ga izboljšujejo, ustvarjajo in spreminjajo. delo več »
Po 4,2-odstotni redni uskladitvi se bodo pokojnine izredno uskladile še za dodaten odstotek. Z dvigom mora soglašati še vlada. forbes več »
Nemškega letalskega velikana Lufthansa čaka nova stavka. Tokrat so jo zaradi spora v okviru kolektivnih pogajanj napovedali piloti v podružnici Lufthansa... dnevnik več »
računovodja več »
Turizem je najlepša oblika povezovanja – ljudi, kultur, običajev in okusov. delo več »
Predobravnavni narok: Obdolženi 22-letnik je krivdo za poskus uboja priznal. delo več »
V nadaljevanju sojenja za umor Danijela Božića in poskus umora Žarka Tešanovića so obtoženci Blaž Kadivec, Klemen Kadivec in Drejc Kovač znova zavrnil n1 več »
Umrla sta smučarja na območju gore Cornaccia v Valtellini, moški in ženska v dvajsetih letih. delo več »
Klemen in Blaž Kadivec ter Drejc Kovač so dopolnili svoje zagovore v zvezi z umorom Danijela Božića in poskusom umora Žarka Tešanovića 15. novembra 2019.... dnevnik več »
Čeprav na začetku letošnje zime ni padlo veliko snega, se je nevarnost snežnih plazov izdatno povečala v zadnjem mesecu. delo več »
Nogometaše Celja čaka danes povratna tekma kvalifikacij za osmino finala konferenčne lige proti kosovskemu prvaku Driti. Srečanje na stadionu Z'dežele se... radio tomi več »
Piše: G. B. Kot smo pisali včeraj, smo policijo in tožilstvo povprašali, ali so kdaj preiskovali odvetnika Sebastjana Kerčmarja glede sumov kaznivih dejanj... demokracija več »
Italijanski nogometni strateg Fabio Capello je z neumestnim vprašanjem spravil v zadrego svojega nekdanjega varovanca pri Realu Ronalda Nazaria. žurnal 24 več »
Nemci podrobno spremljajo vsak korak Domna Prevca, ki bi si lahko teoretično že v Kulmu zagotovil veliki kristalni globus in se s svojimi dosežki vpisal v... ekipa24 več »
Celje je pripravljeno na povratni obračun v playoffu konferenčne lige. Nasprotnik bo Drita, slovenski klub si je na prvi tekmi priboril prednost. nogomania več »
Slovenski kolesarski superšampion Tadej Pogačar je letos deležen posebne časti v Toskani. Potem ko je lani na spektakularni italijanski neoklasiki Strade... siol več »
Nicole Konderla Juroszek je še ena skakalka, ki je podlegla pritiskom in predčasno končala oziroma prekinila športno kariero. Poljakinja je v intervjuju... siol več »
Španski nogometni velikan Barcelona na kar nekaj ključnih tekmah v sezoni ne bo mogel računati na nizozemskega vezista Frenkieja de Jonga. Kot je poročala... siol več »
Norveški tekaški šampion Johannes Høsflot Klæbo je po sanjskih olimpijskih igrah v Milanu in Cortini namignil, da bi lahko smuči zamenjal za – kolo. delo več »
Rdeče preproge so nekoč ponujale trenutke sproščene elegance in modnih presenečenj, danes pa vse pogosteje delujejo kot podaljšek filmskega marketinga n1 več »
Pomlad je čudovita, a modno nepredvidljiva. Zjutraj odideš od doma v plašču, popoldne pa se vračaš brez njega in se sprašuješ, zakaj si sploh komplicirala. Če... točno to več »
Franšiza Krik dobiva nadaljevanje s težko pričakovanim filmom Krik 7, ki bo na velika platna pripeljal zvezdnike, kot so Neve Campbell, Courteney Cox in David... 24ur več »
Duo Maraaya se trenutno bori za nastop na Evroviziji. Marjetka Vovk in Raay sta pred časom odšla v San Marino, kjer se z novo pesmijo borita za vstop na veliki... točno to več »
Evrovizijsko tekmovanje, ki že sedem desetletij združuje milijone gledalcev pred televizijskimi zasloni, dobiva svojo uradno knjižno kroniko. Ob 70. obletnici... evrovizija več »
V soboto, 7. marca 2026, ob 20. uri bo Mala dvorana Idrija postala prizorišče, kjer bo vsak trenutek odseval izjemnost žensk. Na odru se bo predstavila ena... evrovizija več »
Tekmovalci bodo med Igorjem Mikičem in Aleksandro April izbirali glavo družine prihodnjega tedna. Ko bodo Igorju prišle na ušesa kritike na njegov račun, pa bo... 24ur več »
V novi sezoni Kmetije je veliko pozornosti usmerjene tudi v Dejana Guzeja, simpatičnega tekmovalca, ki mu ni težko prijeti za delo. Dejan se je v novi sezoni... točno to več »
Poškodovanega delavca so reševalci takoj oskrbeli in ga prepeljali v bolnišnico. O nesreči so bile obveščene preiskovalna sodnica, okrožna državna tožilka in telegraf več »
Nesreča se je zgodila v nedeljo, ko je mimoidoči opazil konja brez jezdeca. Kmalu zatem je odkril hudo poškodovana očeta in sina ter poklical na pomoč. telegraf več »
Za izpolnitev cilja evropske državljanske pobude My Voice, My Choice ni treba vzpostaviti novega finančnega mehanizma, saj lahko države članice EU za podporo... primorski dnevnik več »
Janša je poudaril, da so pripravljeni konkretni zakoni in rešitve, ki jih je potrebno sprejeti v realnem času, glede na trenutno situacijo v Sloveniji. telegraf več »
Naprava, ki stane približno 2000 evrov in jo morajo vozniki plačati sami, deluje tako, da voznik pred vžigom motorja piha v njej. Če naprava zazna kakršno telegraf več »
Avtocesta A4 je po dveh jutranjih nesrečah, v katerih je bilo udeleženih skupno pet tovornjakov, spet v celoti prevozna. Odsek med San Donajem in Cessaltom v... primorski dnevnik več »
Koprske policiste so včeraj ob 13.35 obvestili, da po avtocesti voznik avtomobila proti Kopru menjuje pasove in nevarno prehiteva. Policisti so ga izsledili in... primorski dnevnik več »
Predsednica republike Nataša Pirc Musar je danes ob obisku na Peršmanovi domačiji pri Železni Kapli, kjer je lani poleti potekala obsežna policijska racija na... primorski dnevnik več »
Na Grenlandiji se dogaja nekaj nenavadnega, opozarjajo znanstveniki. Največji otok na svetu je izgubil skoraj 4892 gigaton ledu, kar je prispevalo k dvigu... dnevnik več »
Honor MagicPad 4 je najtanjši tablični računalnik na svetu (4,8 mm, 450 g). Ima 31,2 cm OLED zaslon s 165 Hz, Snapdragon 8 Gen 5 procesor za AI produktivnost,... rač. novice več »
Podjetje Tecno je predstavilo zanimiv koncept modularnega telefona, ki mu s pomočjo magnetov lahko dodajamo naprednejše objektive, baterije in druge nastavke... dnevnik več »
Prihajajoči HONOR Magic V6 dokazuje, da eleganten videz in napredne tehnologije lahko sobivajo z izjemno vzdržljivostjo. Več HONOR Magic V6 napoveduje nov... rač. novice več »
Ford je v zadnjih letih Evropi ukinil nekdaj svoje najbolj močne adute na področju osebnih modelov vozil: fiesto, fokusa, mondea, C-maxa. S-maxa ... Izvršni... žurnal 24 več »
Podjetje Nvidia se vrača na trg prenosnikov z izdelkom Nvidia AI PC Chip. Novi procesorji, razviti v sodelovanju z MediaTekom in Intelom, bodo omogočali... rač. novice več »
Intel s serijo Panther Lake prinaša največji generacijski preskok doslej. Novi proces 18A omogoča 50 % večjo hitrost in izjemno grafično moč, ki temelji na... rač. novice več »
Vrhunska izdelava, izjemno vitka oblika in za razred prepogljivih telefonov nadpovprečno zmogljive kamere so glavne prednosti modela Mate X7. si21.com več »
V času eksponentne rasti podatkov Safetica predstavlja nadgradnjo svoje AI-platforme, ki podjetjem omogoča proaktivno prepoznavanje tveganj, večjo vidnost... rač. novice več »
Južnokorejski filmski ustvarjalec Park Chan-wook bo predsednik 79. mednarodnega filmskega festivala v francoskem Cannesu. Letos se bo festival na francoski... rtvslo več »
Po kriznem sestanku nadzornega odbora je prihodnost Američanke Tricie Tuttle na čelu berlinskega festivala še vedno pod vprašajem. "Razprave o bodočih... rtvslo več »
Pod naslovom Svetloba življenja v Bežigrajski galeriji 2 predstavljajo risbe, slike in kipe staroste slovenskega modernega slikarstva, pedagoga in pisca... rtvslo več »
radio študent več »
radio študent več »
S premierno uprizoritvijo komedije ob 19.30 Kje je primadona? se MG Ptuj poklanja 30-letnici ponovne profesionalizacije. Še ena predstava ob isti uri pa bo... štajerski tednik več »
Založba Miš je izdala več izvirnih slovenskih del in prevodne novosti, ki so namenjene predvsem otrokom in mladim. Za letos so na današnji novinarski... megafon več »
Ministrica za kulturo Asta Vrečko na delovnem obisku gosti španskega ministra za kulturo Ernesta Urtasuna. V izjavi za medije je ministrica izpostavila uspešno... megafon več »
Ob razstavi Stolp nas gleda - 130. let Aljaževega stolpa vabimo na pogovor s profesorjem dr. Igorjem Škamperletom, filozofom, sociologom kulture, esejistom in... muzej jesenice več »
JAZMP je opozoril, da obstaja resno tveganje za uničenje vzorcev človeških tkiv in celic iz propadle Biobanke, če se lastniki vzorcev z izbranimi družbami ne... rtvslo več »
Ortoped Gregor Kavčič je zaradi obrekovanja vložil kazensko zasebno tožbo zoper premierja Roberta Goloba. Kavčič Golobu očita, da je v okviru prvega... rtvslo več »
Datlji, mesnati plodovi palme Phoenix dactylifera, so že tisočletja nepogrešljiv del prehrane na Bližnjem vzhodu in v severni Afriki, danes pa so zaradi svojih... dnevnik več »
V zadnjem delu naše serije o umetnosti prepiranja se bomo naučili, kako spor pravilno zaključiti. dnevnik več »
Nešteto študij kaže na povezavo med uživanjem rdečega mesa, srčnimi boleznimi in prezgodnjo smrtjo zaradi srčnih bolezni, pravi ameriški strokovnjak. žurnal 24 več »
Letošnji svetovni dan sluha, ki ga obeležujemo 3. marca, izpostavlja zgodnje odkrivanje težav s sluhom in dostopnost obravnave za vse generacije. si21.com več »
Nasvet strokovnjakinje fashion.si več »
Ljudje se bodo lepili na vas ... fashion.si več »
Lajmska borelioza je najpogostejša bolezen, ki jo v Sloveniji prenašajo klopi. Zgodnje prepoznavanje in pravočasno zdravljenje sta glavna dejavnika za uspešno... revija viva več »
Ko nas ujameta prehlad in viroza, se pogosto znajdemo pred dilemo, ali poseči po starih domačih receptih ali pa se raje odpraviti po moderne pripravke.... dnevnik več »
Ali je ta pot trenutno varna pred plazovi?... hribi.net več »
Pozdrav, kako je ta pot kaj označena in sledljiva, za nekoga ki gre prvoič? Hvala... hribi.net več »
Umschussriegel je razgleden vrh, ki se nahaja med prelazom Feistritzsattel in vrhom Hochwechsel. S travnatega vrha se nam odpre lep razgled na okoliške vrhove,... hribi.net več »
Po živahno obiskani obletnici začetka Evropska prestolnica kulture 2025 Nova Gorica – Gorica, ki smo jo obeležili na slovenski kulturni praznik, somestje... the slovenia več »
V naši najmodernejši nakupovalni destinaciji bodo v luči 8. marca delili brezplačne cvetlice za vse ženske in dekleta. Potekala bo tudi nagradna igra, kjer... the slovenia več »
Živali ne smejo postati sredstvo za izražanje političnih ali kakršnih koli drugih sporočil. tačka več »
Preden greš do šefa, vprašaj njegovega AI-dvojnika marketing magazin več »
Priljubljeni so ravno zaradi svojega karakterja, ampak ta lahko za lastnike hitro postane preveč intenziven. tačka več »
Feng Shui temelji na ideji, da razporeditev prostora vpliva na pretok energije (či) in posledično na naše počutje, zdravje ter odnose. Ne gre le za estetiko,... 1001 ideja več »
"No, sedaj pa ni več dvoma: “Golobu se je zmešalo!” Napadi na vladne profile: lahko bi šlo za organizirani mednarodni kriminal," je trditve predstavnikov... nova24 več »
Komisija je zoper kršitelja Tomaža Laha vodila postopek o prekršku in izdala odločbo zaradi kršitev drugega odstavka 69. člena ZIntPK in prvega odstavka 71.... kpk.si več »
Piše: Nova24tv.si, C. R. Aleksandar Repić oz. “Nepridiprav”, eden najvplivnejših “influencerjev” v Sloveniji, je na prostosti. Na novo pridobljeno svobodo je... demokracija več »
Poškodovanega delavca so reševalci takoj oskrbeli in ga prepeljali v bolnišnico. O nesreči so bile obveščene preiskovalna sodnica, okrožna državna tožilka in informer več »
Ko se sprejmemo, je to predpogoj za dosego ciljev. Invalidnost me v doseganju svojih ciljev ne sme ovirati. Ko takšno misel izreče nekdo, ki se vse življenje... ognjišče več »
Razpakiranje ene največjih prevar v medicini A Midwestern Doctor 26. februar 2026; prevod Povzetek zgodbe: Kljub desetletjem uporabe statinov, ki samo v... andraž teršek več »
Piše: C. R. Odvetnik Boštjan Penko je danes v imenu ortopeda Gregorja Kavčiča na Okrožno sodišče v Ljubljani vložil kazensko zasebno tožbo zoper predsednika... demokracija več »