sreda, 8. maj 2024

Rok Marguč drugič v sezoni na stopničkah

Kategorija: Zimski Sat, 17 Mar 2018 12:22:00 +0100 Winterberg - Slovenski deskar na snegu Rok Marguč je na finalu olimpijske sezone svetovnega pokala v Winterbergu dokazal, da je paralelni slalom, ki je zadnje zime resda postavljen nekoliko na stranski tir (ni več niti v olimpijskem koledarju), zares njegova paradna disciplina. Že pred prihodom v Nemčijo je poudarjal, da se tekme na prizorišču, na katerem je bil predlani že tretji, zares veseli in da pogreša več slalomskih izzivov, že na dopoldanskih kvalifikacijah pa potrdil, da utegne biti v izločilnih bojih med najresnejšimi kandidati za stopničke. In res je bil, osvojil je končno tretje mesto in se veselil druge uvrstitve na stopničke v tej zimi. Tri desetinke za najhitrejšim V kvalifikacijah je vpisal tretji najboljši čas in bil eden redkih, ki je z zeleno progo opravil hitreje kot z modro, dosežek pa ... delo več »